Blog

Asıl Mucize Kendine İnanmaktır

Asıl Mucize Kendine İnanmaktır

“Asıl mucize kendine inanmaktır; sonrası hep olağan şeyler.” Goethe

İnanmadığınız bir şeyi asla ve asla başaramazsınız! Hayatta ne yaparsanız yapın her şeyin başı inançla, inanmakla başlar. İnanmadığınız bir yola giremezsiniz ve inanmadığınız bir işi de yapmazsınız yâda yapma isteğiniz olmaz. Çünkü bize bir işi yaptıran yâda yaptırmayan şey inançlarımızdır.

İnancınız ne kadar kuvvetli ve dinamik ise ruhunuza o kadar çok güç verecektir. İsteklerinizi canlandıracak, hayallerinizi perçinleyip daha da sağlamlaştıracak, umutlarınızı canlandıracak, daha kısa zamanda ve daha kararlı bir şekilde sonuç almanızı sağlayacaktır.
İnancınız ne kadar kuvvetli olursa o kadar derinden hissedersiniz! Karşınıza çıkan güçlük ve zorluklar ne kadar büyükse onu yenmenizi sağlayacak, mücadele gücü ve moral verecek, motivasyonunuzu üst düzeyde tutacak ve sağlıklı sonuçlar meydana getirecektir.

Şimdi size iki seçenekli bir olay sunacağız; Birinci olay dünyada meydana gelen tüm sorunların, savaşların ve açlığın bitirme karşılığında iki insanı öldürmenizi istesek, İkinci olayda da yaşam süresi çok kısa olan bir kelebeğin bir kanadını koparma karşılığında dünyanın istediği yerinde size 15 günlük tatil yapma imkânı sunsak. Şuan çoğunuzun aklında geçeni okuyabiliyoruz; birinci seçenek dünyadaki tüm sorunları çözmeye odaklı olsa da bunu nerdeyse hiçbiriniz kabul etmemektesiniz. Ama; ikinci seçenekte ise bir kısmınız evet neden olmasın diye düşünürken, bir kısmınız da bir kelebekte olsa, ömrü de kısa olsa, ben yapamam demektedir.

İşte size bir işi yaptıran yâda yaptırmayacak şey inançlarınızdır. İş hayatında, aile hayatında arkadaşlık yâda dostluklar da size yön veren bir şeyleri yaptıran yâda engelleyen inançlarınızdır.

Kendinize hep düşündüğünüzden daha iyi olduğunuzu anımsatın. Başarılı insanlar Süper güçlere sahip kişiler değildir. Başarı süper bir zekâ yâda sadece maddiyat gerektirmez. Ne de başarıda gizemli bir yan vardır. Ayrıca başarı şans temeli üzerine de kurulmamıştır. Başarılı insanlar kendilerine ve yaptıklarına karşı bir inanç geliştirmiş olan sıradan insanlardır.

Başarılı tüm iş dünyası, politik ve siyasi organizasyonların ardında da başarıya olan inanç yatmaktadır. Başarıya inanmak, başarılı insanlarda bulunan tek temel ve mutlak özelliktir. İnanmamak insanlar üzerinde olumsuz bir güçtür. Akıl inanmadığında veya tereddütte düştüğünde bu inançsızlığı destekleyici sebepleri çekmeye başlar ve negatif bir yapıya bürünür. Birçok başarısızlığın sorumlusu tereddüt, inanmamak, bilinçaltının başarısız olma, gerçekten başarılı olmayı istememe düşüncelerinden kaynaklanmaktadır.

Unutmayın, başarı; insanların yaşamak istedikleri en güzel duygu, aynı zamanda insanın saygınlık göstergesinin olmazsa olmazlarındır. Siz, toplumda ne kadar “olmaz, yapılamaz, başaramaz” denilen işlerin üstesinden, inancınız ve azminizle gelerek başarılı olmuşsanız, toplum nezdinde de o kadar saygın bir yere sahip olmuşsunuz demektir. Şimdi kendinize inanın, ne yapmak istiyorsanız azimle, tutkuyla ve büyük bir inançla başlayın ve başarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir